Bezpiecznie i dyskretnie pomagamy osobom, które chcą wyjść z choroby alkoholowej. W naszej ofercie znajduje się zabieg, polegający na wszyciu leku pomocniczego – esperal. Jako profesjonalny zespół robimy to z zachowaniem najwyższych standardów. Nasi pacjenci mogą oczekiwać wsparcia, indywidualnego podejścia oraz dostosowania dawki do potrzeb.

Wspomaganie w walce z chorobą alkoholową – esperal (Poznań)

Esperal wszywany jest w niewidoczne okolice ciała, np. pośladki, dzięki czemu jest niezauważalny dla innych osób, a także nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego. Ilość preparatu ustalamy indywidualnie na podstawie zebranych danych. Wpływ na dawkę ma między innymi wiek, stopień zaawansowania choroby i stan zdrowotny pacjenta. Esperal nie ma skutków ubocznych do momentu, aż osoba zaszyta nie wypije alkoholu. W momencie, gdy pacjent jednak przyjmie napoje procentowe, wówczas może dojść do zatrucia, wymiotów, ogólnego dyskomfortu. Skutki uboczne są nieprzyjemne, ale jednocześnie te negatywne odczucia są motywacją, aby unikać trunków. Do wykonania takiego zabiegu potrzebna jest zgoda pacjenta i nie jest on refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak działa esperal?

Zastanawiając się nad tym, czy warto zastosować esperal (Poznań) w walce z chorobą alkoholową, trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jak on działa. Tego typu metoda leczenia polega na wszyciu podskórnie preparatu, dzięki czemu substancja aktywna stopniowo uwalnia się do krwi i jest cały czas w organizmie. Lek nie wpływa na odczuwaną potrzebę wypicia napojów procentowych, która zapewne będzie nadal obecna. Esperal oddziałuje na metabolizm alkoholu w organizmie i gdy obie substancje się połączą, mogą wywołać szereg nieprzyjemnych dolegliwości, których pacjent wolałby nie doświadczać, więc wstrzymuje się od spożywania trunków. Taka wszywka działa około roku, po tym czasie można ponowić zabieg.

Bezpieczny preparat – esperal

Często u pacjentów rodzą się wątpliwości co do bezpieczeństwa takiego leku. Jest to naturalne, ale jednocześnie wszelkie obawy można szybko wyjaśnić podczas rzeczowej rozmowy z lekarzem. Esperal nie jest niebezpieczny, poza wyjątkami, gdy u pacjenta występują przeciwwskazania do jego zastosowania. Przykładami takich sytuacji są pewne choroby czy przypadłości, jak choćby problemy z sercem, naczyniowe, wieńcowe. Z tego powodu istotna jest wcześniejsza rozmowa ze specjalistą, który ocenia, czy w danym przypadku można zastosować esperal. Inną kwestią są niedogodności i dolegliwości, występujące u pacjenta zaszytego, który wypije alkohol. Wówczas mogą wystąpić: pocenie się, ból głowy, nudności, duszenie się, lęki, objawy zatrucia. Zastosowanie preparatu ma na celu zniechęcenie pacjenta do używania napojów procentowych, aby uniknąć tego typu nieprzyjemności. Esperal wykazuje wysoką skuteczność terapeutyczną u osób cierpiących na chorobę alkoholową.

Profesjonalna pomoc specjalisty – esperal (Poznań)

Wiele osób szuka doświadczonego specjalisty, który posiada odpowiednią wiedzę oraz praktykę. Profesjonalizm, empatyczne podejście, dyskrecja i fachowa wiedza to cechy charakterystyczne naszego zespołu i dzięki czemu możemy oferować naszym pacjentom możliwe najlepszą pomoc. Poszukując odpowiedniego miejsca, by wszyć esperal (Poznań), warto skierować się swoje kroki do naszej kliniki. Wiemy, jak delikatna i wrażliwa jest kwestia choroby alkoholowej, wspieramy takie osoby w walce z uzależnieniem oraz dokładamy wszelkich starań, by chorujący czuli się u nas bezpiecznie, komfortowo, a także wiedzieli, iż nikt ich nie ocenia. Zapewniamy kompleksową obsługę, zaczynając od pierwszego spotkania i rozmowy, a kończąc na kontakcie, gdy esperal jest już w ciele.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dobro pacjentów jest dla nas najważniejsze i dbamy o to, aby zapewniać im wsparcie podczas całego procesu walki z chorobą alkoholową. Esperal to szansa, by pokonać chorobę i na nowo odkryć piękno życia.